Morskie Oko: jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce!

Górskie wędrówki to sposób na relaks z dala od zgiełku miasta i aktywny wypoczynek, z którego każdego roku korzysta wiele osób. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc są oczywiście ukochane w Polsce Tatry, gdzie najwięcej turystów można znaleźć na Kasprowym Wierchu czy nad Morskim Okiem. Rekordową liczbę odwiedzających można zaobserwować w okresie letnim tj. od początku lipca do końca sierpnia. Zanim jednak turyści wyruszą nad Morskie Oko, powinni dowiedzieć się nieco więcej o tym wyjątkowym punkcie turystycznym. Na co więc zwrócić uwagę planując wędrówkę nad Morskie Oko oraz na wyższe szczyty Tatr? 

Co zabrać ze sobą na wędrówkę górską nad Morskie Oko? 

Zanim wyruszysz w góry i staniesz na parking Morskie Oko, zadbaj o odpowiednie wyposażenie swojego plecaka, który będzie Ci towarzyszyć podczas wędrówki górskiej. Przygotuj mapę, kompas lub GPS, który pozwoli Ci odnaleźć się w nieznanym otoczeniu. Ważna jest jednak umiejętność posługiwania się nimi, zwłaszcza w stresujących sytuacjach, gdy ciężko nam skupić się na nieco trudniejszych czynnościach. W Twoim plecaku powinna znaleźć się również odpowiednio wyposażona apteczka, w której oprócz podstawowych leków oraz opatrunków, warto posiadać preparaty chroniące przed nadmiernym promieniowaniem UV oraz przed mroźnym i szkodliwym wiatrem lub deszczem. Pamiętaj również o elementach bezpieczeństwa takich jak gwizdek i latarki wraz z zapasowymi bateriami. W Twoim plecaku nie może również zabraknąć dodatkowej odzieży wierzchniej, a także źródła energii tj. przekąski i odpowiednią ilość wody pitnej. 

Jak dojść do Morskiego Oka? 

Choć dróg do Morskiego Oka nie brakuje, turyści wciąż nie mogą zdecydować się na wybór najlepszej z nich. Morskie Oko to nie tylko główny cel wędrówki, ale również przystanek na drogach prowadzących do wyższych szlaków górskich. Żeby dotrzeć do Morskiego Oka warto posłużyć się nie tylko własnymi nogami, ale również autem czy autobusem, który dowiezie nas do Tatrzańskiego Parku Narodowego. To swego rodzaju parking Morskie Oko, skąd możemy wyruszyć w główną część ustalonej wcześniej trasy.