Suknia na poprawiny – na co zwrócić uwagę wybierając jedną z nich?

Suknia na poprawiny jest równie ważna, jak ta w dniu ślubu. Jej wybór jest niemałym wyzwaniem dla kobiet, które lubią dobrze wyglądać. Na jakie szczegóły należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru kreacji na poprawiny?

Kolor, fason, długość, rozmiar – najważniejsze parametry kreacji 

Wybrana suknia na poprawiny powinna być dopasowana pod względem koloru, fasonu, długości i rozmiaru. Są to jedne z najważniejszych kryteriów wyboru, jakie trzeba obowiązkowo wziąć pod uwagę. Poprawiny to moment, kiedy świeżo upieczona mężatka może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybór dowolnego koloru, np. ulubionego. Może to być kolor, który będzie pasował do tematu i koloru przewodniego całej uroczystości. Warto też kierować się trendami. Bardzo ważny jest fason, który musi odpowiadać figurze kobiety. Nie każdej przecież będzie pasowała suknia o tym samym kroju. Kolejna sprawa to długość. Choć wiele kobiet wybiera krótką sukienkę, kończącą się w okolicach kolan, na uwagę zasługują również długie suknie. Długa sprawdzi się u kobiety, która ma nieco krąglejsze kształty. Krótka zaś to dobry wybór dla kobiety o szczupłej figurze. Ciekawą opcją są też sukienki asymetryczne. 

Marka i sklep też mają znaczenie

Szukając odpowiedniej sukienki na poprawiny, kobiety zwracają uwagę na markę i sklep, w którym tego zakupu mają zamiar dokonać. Każda kobieta zapewne przyzna, że to, gdzie kupiło się daną kreację i jaką metkę posiada, ma wpływ na samopoczucie. Markowa sukienka to poczucie większej wartości. Kobieta, która ma na sobie taką kreację, czuje się wyjątkowa, elegancka i trendy. Warto więc rozejrzeć się za sklepem, wręcz salonem ślubnym, w którym jest ogromny wybór sukienek nie tylko ślubnych, ale też idealnych na poprawiny. Trzeba jedynie liczyć się z tym, że markowa, modna sukienka będzie droższa. 

Ładnie dobrana sukienka na poprawiny spowoduje, że kobieta i w tym dniu będzie czuła się wyjątkowo. Olśni otoczenie i przykuje uwagę swoją osobą. Warto więc w te poszukiwania się nieco zaangażować.